Divadlo Štúdio tanca, Banská Bystrica

http://www.studiotanca.sk/program.html

Koncert Secret Session + umelecký súbor DŠT

Secret Session je (hudobná) skupina na pol ceste medzi Zvolenom a Bratislavou spájajúca progresívny rock, psychedéliu, blues a folk do organickej a spontánnej hudobnej skúsenosti.

Premyslené autorské kompozície funkčne kontrastujú s častými improvizáciami a nečakanými dynamickými oblúkmi. Dôraz je na atmosféru, feeling a úprimnosť. Pestrá hudobná výpoveď je ešte umocnená remeselnou projekciou vytvárnanou naživo cez meotar za pomoci rôznych farieb, olejov, kyselín a iných magických tekutín.

Skupina je výrazne ovplyvnená angloamerickou hudbou z prelomu šiestej a siedmej dekády minulého storočia a určite poteší všetkých fanúšikov umelcov ako Pink Floyd, Neil Young, King Crimson, Grateful Dead, či (ne)skorších The Beatles...

Secret Session tvoria: 

Pa(b)lo Gajdoš – spev, gitara

Belinda Rašnerová – basa, spev

Ivi Macková – meotar

Danko Kéry – gitara a spev

Maťo Šalko – bubny, činely, spev

 

Tento nevšedný umelecký zážitok ešte podporí stretnutie silnej hudby so strhujúcim súčasným tancom, o ktorý sa postará medzinárodný súbor Divadla Štúdio tanca. 

Umelecký súbor DŠT tvoria: 

Julie Charalambidou (Cyprus), Felipe Valera (Španielsko), Bartosz Przybylski (Poľsko), Laura Carolina Garcia (Čile), Jason Yap (Malajzia), Tibor Trulik (Slovensko), Michaela Mirtová (Slovensko)